Friss hírek

Shoot4Earth: A művészet és technológia ereje a fenntarthatóságért!

Kindl Gábor, a Shoot4Earth Filmkészítő Verseny alapító producere, az idei versenyről így nyilatkozott:

„Fantasztikus fejlődést látunk a programban, a művészet és a hihetetlenül gyorsan fejlődő technológia csodálatos alkotótársként működnek együtt. Ez az év tele van kreativitással és szenvedéllyel, az alkotók lenyűgöző munkákat készítettek, amelyek nemcsak művészi értéket képviselnek, hanem a fenntarthatóság iránti elkötelezettséget is hirdetik.”

A 2025-ös zsűrizés hibrid módon zajlik, ahol az online értékelés mellett Los Angeles ad otthont a nemzetközi zsűri számára, amelyet Prof. Karl Bardosh, a New York-i Egyetem díjnyertes filmrendezője vezet. A zsűrizés során különleges figyelmet kapnak a hagyományos módon, mobiltelefonnal készült alkotások, melyekből rendkívül sok kiváló érkezett  Magyarországról is.

Kindl Gábor kiemeli: „A közösségi videózás most is fantasztikus eredményeket hozott, és a magyar alkotók különösen színvonalas munkákkal járultak hozzá a program sikeréhez.” 

A mesterséges intelligencia alkalmazása az idei versenyen tovább növelte az alkotói szabadságot, és számos hibrid mű született, ahol a technológia és a művészet egyesült egyedülálló módon. „Az alkotók szívesen használták a mesterséges intelligenciát alkotótársként, ami teljesen új dimenziót adott a kreativitásuknak. Mégis, a legtöbb mű továbbra is a hagyományos módon készült, bizonyítva, hogy a mobiltelefonos videózás továbbra is rendkívül erős alapja a versenynek” – tette hozzá Kindl.

Kindl érzelmektől áthatottan beszélt az intenzív szervezésről és figyelemmel kísérésről: „Két napja alig aludtam én is, mert folyamatosan figyelemmel tartottuk a játék alakulását. Innen- onnan a világból érkeztek kérdések, és az idő rövidsége, a játék gyorsasága miatt azonnal kellett reagálni! Hihetetlen élmény látni, hogy a világ különböző pontjairól hogyan egyesülnek az emberek egy közös cél érdekében.”

A verseny Los Angeles-i helyszínén különleges nemzetközi csapat dolgozik. Az eseményen a Pécsi Tudományegyetem munkatársai is részt vesznek, erősítve Magyarország jelenlétét a globális programban, míg a Shoot4Earth tudósító stábja Szlovákiából is jelen van, hogy  megörökítsék a világjáték történetének fontos pillanatait.
Kindl Gábor így zárta gondolatait: „Ez nemcsak egy verseny – ez egy globális mozgalom, amely újra és újra bebizonyítja, hogy a művészet, a közösség és a technológia együttes ereje képes megváltoztatni a világot.”

Kapcsolódó cikkek

"Ezt is ajánljuk"
Bezárás
'Fel a tetejéhez' gomb