Közösen egy fenntarthatóbb jövőért

A Pécsi Tudományegyetem (PTE) és a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) hosszú távú együttműködést alakított ki az energiatudatosság és fenntarthatóság előmozdítása érdekében. Az egyetem, amely a Green Metric rangsor szerint – a világ 25. és Európa 17. – Magyarország legzöldebb felsőoktatási intézménye, kiemelt szerepet vállal a fenntarthatósági kutatásokban, az oktatásban és a környezettudatos szemléletformálásban. … [Read more…]

A Zöld Jövő Napja

A Pécsi Tudományegyetem a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatallal együtt A Zöld Jövő Napja címmel – a víz világnapjához kapcsolódva – fenntarthatósági témanapot szervezett pénteken. Előadásokkal, kerekasztal-beszélgetésekkel várták az érdeklődőket az eseményre. A fenntarthatóság a pécsi egyetem egyik legfontosabb stratégiai iránya – hangzott el a Zöld Jövő Napja.

A film forog

Közösségi filmek, egyéni stábok. A cél a Föld védelme, a tiszta vízre való felhívás. Valamennyien egy perces filmet forgatnak. Generációk fognak össze újra a Kék Bolygóért!  

Figyelem! TÉMAELEMEK és hasznos tudnivaók

Magyarország időzónája elrajtolt. Az előző időzónák versenyzői már forgatnak, és alig várjuk, hogy lássuk, milyen történetekkel rukkolnak elő! Témaelem-ajánlat: leghatásosabb csepp-megjelenések, amelyek erőteljesen közvetítik az „Egy csepp is számít” és „A tiszta víz az élet forrása” gondolatokat: 1. Életcsepp Például: Egy csepp tiszta víz hullik a sivatag száraz talajára, majd a kamera lassan követi a … [Read more…]

Elstartolt a játék!

A Shoot4Earth nemzetközi filmverseny nemzetközi megnyitója ma Los Angelesből és Pécsről is megtörtént! A 2025-ös tavaszi 24 órás Forgass a Földért verseny magyar és európai idő szerint március 22-én szombaton a Víz Világnapján 00:00-kor indul!   Még most is jelentkezhet bárki (díjmentes)! Csak a mobiltelefonod kell hozzá és a téma: “Egy csepp víz!” Figyelj mert … [Read more…]

Tiszta víz!

A Pécsi Tudományegyetem a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatallal (MEKH) együtt „A Zöld Jövő Napja” címmel – a víz világnapjához kapcsolódva – fenntarthatósági témanapot szervezett Pécsett. Az eseményen prioritást kapott a fenntarthatóság, a bolygónk védelme, a zöld jövő. A programban egy nemzetközi filmes játék is felhívta a figyelmet a tiszta víz fontosságára.

Szekszárdi fiatalok még jelentkezhettek!

Új fejezet kezdődik – Alkoss, Kapcsolódj, és Terjeszd a Hírt! Radó Bence vagyok, frissen végzett marketinges. „Idén januárban találkoztam először a Shoot4Earth kezdeményezéssel, és azóta én kezelem a közösségi média felületeit. Megfogott a projekt üzenete, hiszen én is hiszek abban, hogy a környezetünk megóvása az edukáción és a következő generációk tudatos nevelésén alapul.” A célunk? … [Read more…]

Már vannak, akik forgatnak

Már a célegyenesben vagyunk – Los Angelesben minden készen áll! – olvashattuk néhány órával ezelőtt a játék közösségi oldalán. A szervezőbizottság már megérkezett Los Angelesbe, és gőzerővel dolgozik a Shoot4Earth versenyindításon! A helyszín készen áll, a hangulat izgalmas. Elrajtolt Ausztrália!

Tiszta vizet az egészséges világért!

A program a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal támogatásával valósul meg. Csatlakozz a mozgalomhoz, és légy részese ennek a globális kezdeményezésnek! Készíts egy egyperces filmet, és segítsd a fenntartható, környezettudatos gondolkodás  terjedését! Együtt megváltoztathatjuk a világot! Filmeddel tedd jobbá a világot! XII. SHOOT4EARTH – Tiszta vizet az egészséges világért! Időpont: 2025. március 22. A verseny bázisa: Los … [Read more…]

Nagykövetek a bolygóért

Trembeczki Evelin és Koch Benjamin, a Shoot4Earth program nagykövetei, szenvedélyesen képviselik a fenntarthatóság és a kreativitás ügyét. Mindketten saját történeteiken keresztül mutatják meg, hogy a környezettudatosság és a művészet erejével változást érhetünk el a világban. Trembeczki Evelin a nemzetközi tapasztalatain keresztül felismerte, milyen fontos a Föld védelme. A Pécsi Tudományegyetem PhD-hallgatójaként kutatásaiban az emberi egészség … [Read more…]