Kindl Gábor és a Shoot4Earth

Egy globális összefogás az élelmiszer-pazarlás ellen! A Shoot4Earth, vagyis a Forgass a Földért, egy globális filmkészítő verseny, amely már az egész világon zajlik.
A verseny kitalálója és versenyigazgatója, Kindl Gábor, egy interjúban osztotta meg gondolatait a játékról, amely nemcsak kihívást jelent a filmkészítők és a szervezők számára, komoly érzelmeket is kivált a résztvevőkből.
A verseny témája: Az élelmiszer-pazarlás elleni küzdelem
A verseny idei témája az élelmiszer-pazarlás elleni küzdelem, amely sokakat megmozgatott. Az egyszerű, de erőteljes szimbólumok, mint egyetlen alma, egy marék rizs, vagy egy szelet kenyér, mind a verseny központi elemei.
Ezek az elemek a korábbi felhívásban is szerepeltek:
„Egyetlen alma, egy marék rizs, egy szelet kenyér – mindez sokkal több, mint pusztán étel. Ez az életünk, a bolygónk. De mi történik, ha elpazaroljuk? A Shoot4Earth versenyen most lehetőséged van megmutatni, hogy minden falat számít.”
Innováció és technológia: Mesterséges intelligencia a filmkészítésben
Hónapok óta készültek a versenyre, és több ponton változtattak, hogy még izgalmasabbá tegyék. Idén először, a résztvevők kizárólag mobiltelefonnal készíthetik el a videóikat, és a mesterséges intelligencia használata is megengedett. Ez lehetőséget ad arra, hogy a technológia legújabb vívmányait is bevonjuk a versenybe, és még kreatívabb alkotások szülessenek.
Nemzetközi összefogás és közösségi élmény
A Forgass a Földért 24 órás filmkészítő játék világszerte, kontinenseken zajlik, ami a regionális producerek és a világszerte bekapcsolódó önkéntesek segítségével valósulhat meg.

Nagy öröm számunkra, hogy a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kara is támogatja a versenyt. Emellett az első magyar virtuális műsorvezető, Bíró Ada megalkotói is készítettek egy felhívást a játékhoz, ami nagy megtiszteltetés számunkra.

Professzor Karl Bardosh és Kindl Gábor szerepe
A verseny szervezésében és lebonyolításában kiemelkedő szerepet játszik professzor Karl Bardosh, a (New York Egyetem) a Shoot4Earth művészeti vezetője. Bardosh professzor a verseny kezdete óta aktívan részt vesz a szervezésben, és a zsűri tagjaként is tevékenykedik.
Kindl Gábor elkötelezettsége és szenvedélye a verseny iránt példaértékű. Az ő víziója és vezetése nélkül a Forgass a Földért nem válhatott volna ilyen jelentős mozgalommá. Kindl Gábor nemcsak a verseny kitalálója, hanem annak lelke is. Az ő célja, hogy a következő években a verseny egy jelképpé váljon, amely világszerte mozgósítja az embereket a jó cél érdekében.
Köszönet és remény
Kindl Gábor köszönetet mondott mindenkinek, aki bármilyen formában segíti a Forgass a Földért programok megvalósítását. Külön köszönetet mondott Prof. Dr. Szécsi Gábor dékánnak és a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Karának, amely évek óta bázisként van jelen a filmfesztivál életében, valamint a Forgass a Földért Alapítványnak. Kiemelte a világszerte tevékenykedő, regionális producerek, önkéntes segítők és a nemzetközi valamint a magyar zsűri munkáját is, akik nélkül a verseny nem lenne ilyen sikeres.

„Bízom benne, hogy a játék során elkészülő videók figyelemfelhívók lesznek”

– zárta gondolatait Kindl Gábor.
Ez a világjáték nemcsak a filmkészítésről szól, hanem egy globális összefogásról is, amely az élelmiszer-pazarlás elleni küzdelemre hívja fel a figyelmet. Minden falat számít, és minden résztvevő hozzájárulhat ahhoz, hogy a világ egy jobb hely legyen.
'Fel a tetejéhez' gomb